Сьогодні для вшанування десятьох хлопців, яких у 1943 році розстріляли німецькі гестапівці, Ворохтянський центр культури, дозвілля, молоді та спорту організував віче-пам’яті. На ньому ми вкотре згадали історію тих страшних подій, а отець Василь Михайлюк провів заупокійну панахиду, щоб душі їх мирно спочивали.

На місці, де тепер у Ворохті стоїть пам’ятний знак, рівно 80 років тому цих молодих та сповнених любові до рідної землі людей демонстративно, з насолодою стратили. Проте, як ми знаємо, пам’ять не так легко стерти. Тож сьогодні Ворохтянський селищний голова, працівники селищної ради та мешканці громади разом зібралися, щоб віддати належні почесті цим десятьом нескореним.

Пам’ятаємо та згадуємо їх імена:

Бучко Стефан – 1925-го р.н.

Дем’янчук Стефан – 1927-го р.н.

Кіца Володимир – 1909-го р.н.

Костик Микола – 1907-го р.н.

Сливка Лучко-Юрій – 1907 р.н.

Левицький Іван – рік народження невідомий

Наливайко Василь – 1909-го р.н.

Німчук Іван – 1909-го р.н.

Полотнюк Євген – 1906-го р.н.

За деякими свідченнями, окрім згаданих, під час тих страшних подій розстріляли і Панька Гайду.

У той буремний рік патріоти з різних міст та селищ Прикарпаття були піддані фашистським репресіям. Німці вимагали помсти за свого вбитого на 11-му кілометрі солдата і за нього показово стратили десятьох невинних. Так тоді хизувалися своєю владою.

Сьогодні інші фашисти безсоромно роблять те саме на окупованих землях нашої України. Історія робить оберт, проте ми маємо пам’ятати про жертв минулого і сьогодення. Та робити все, щоб запобігти повторенню цих жахливих подій, щоб наші діти жили під мирним і вільним українським небом.

Сьогоднішнім віче віддали шану героям минулого. Нехай пам’ять про них житиме вічно.

Слава Україні!

Героям Слава!