ф

Фестиваль «Татарівська ватра»

ІСТОРІЯ ФЕСТИВАЛЮ «ТАТАРІВСЬКА ВАТРА»

У селі Татарів існує давня традиція розпалювати вогонь (ватру) на своїх обійстях напередодні свята Юрія Змієборця (6 травня). Місцеві гуцули вірили, що розпаливши ватру саме 5 травня увечері, вони «відженуть» злих духів від свого господарства. Фактично ця традиція має язичницьке коріння, яка добре прижилася в християнському Татарові.

Палили ватру і спільно, збираючись в урочищі Вентерівка. Місцеві хлопці стягували туди чимало скатів від вантажних авто та розпалювали величезну ватру. Чорна димова завіса стояла над селом, але ніхто не зважав, адже знали, що завтра святого Юрія.

Першим масовим святкуванням «Татарівської ватри» стало 5 травня 2013 року у день Воскресіння Господнього (Пасха, Великдень). З ініціативи керівника громадської організації «Фонд розвитку територіальної громади с. Татарів» Наталії Кульчицької та групи активних людей, було проведено невеличкий фестиваль із запалюванням ватри та народних гулянь. Локація незмінна – урочище Вентерівка.

Цьогоріч, вперше у рамках фестивалю проведено спортивні змагання серед таборових змін Яремчанщини «Ватра camp games» на МФС «Плай Арена».

2021 рік

2019 рік

2019 рік ознаменувався проведенням досить масового та уже доволі розкрученого четвертого фестивалю «Татарівська ватра». 10 серпня до Татарова з’їхалося чимало людей, щоб взяти участь у велелюдному дійстві. Програма фестивалю була надзвичайно насиченою та колоритною. Чого тільки вартував виступ Національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Опісля, витупали гурти: «Дзвони», «Гардаман», «Рокаш», «Медовий полин» та Іван Navi.

2018 рік

Наступний фестиваль «Татарівська ватра» ознаменувався черговим ребредингом. Змінено офіційний логотип фестивалю та встановлено чітку, щорічну дату проведення – друга субота (неділя) серпня. Отож, у 2018 році фестиваль проходив 11 серпня та в ньому взяли участь чимало відомих виконавців: Василь Мельникович «Гуцул-хуліган»,  «Медовий полин» та гурт «Selfy». Запалення ватри відбулося у супроводі вогняного шоу.

2017 рік

У 2017 році проведено ребрединг фестивалю, який отримав теперішню назву «Татарівська ватра» і дату проведення зміщено на 10 червня. Цього року у фестивалі взяли участь: Петро Сказків з гуртом «Петрос» та зірковий Амадор Лопес та коелктивом «Rumberos». Серед самодіяльних колективів були місцеві колективи та гурт «Чорногірські козаки» з смт. Ворохта. Під час фестивалю відбувався благодійний збір коштів «Допоможи воїну».

2016 рік

Через три роки з ініціативи Татарівської сільської ради та спілки підприємців села вирішено провести перший офіційний фестиваль.  Отож, 5 травня 2016 року стартував перший регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль «Юріївська ватра». З метою зручності, локацією проведення обрано територію в центрі села – довкола сільського Будинку культури. У програмі фестивалю були різноманітні конкурси та майстер-класи, святковий концерт (Петро Сказків та гурт «Петрос», місцеві колективи) і велика ватра. До святкувань долучилися громадський діяч Влада Литовченко та художниця Ірина Третьяк.

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(03434)4-19-10
Ясінський Юрій Петрович
Староста:
Ясінський Юрій Петрович
+38(03434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(03434)4-14-55
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(03434)4-14-55