Протягом року повномасштабного вторгнення Україна зазнала значних збитків унаслідок руйнування та пошкоджень нерухомого майна, що оцінюються у сотнях мільярдів доларів США. За спільною оцінкою Світового банку і Уряду України, загальні потреби у відновленні за 24 лютого 2022 по 24 лютого 2023 року склали 411 мільярдів доларів. 

Процес відбудови вже розпочато, зокрема Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення) спільно з Коаліцією громадських організацій RISE Ukraine, працюють над створенням цифрової екосистеми управління відбудовою інфраструктури – DREAM. Екосистема охоплює весь життєвий цикл проєктів відновлення, від фіксації збитків та визначення потреб і до створення картки проєкту, громадських слухань, розробки проєктної документації, проведення закупівель, будівництва й аудиту. 

З метою забезпечення ефективної реалізації проєктів відбудови, мінімізації ризиків нецільового використання коштів, зменшення рівня корупції розробляється модуль електронної демократії (https://dream.gov.ua/special/eDem), який дозволить громадянам впливати на вибір і склад проєктів відновлення, моніторити їх впровадження тощо. Розробку модуля буде координувати Центр розвитку інновацій. Запрошуємо висловити свою думку та вплинути на розробку майбутнього модуля, який стане невід’ємною частиною екосистеми управління відбудовою інфраструктури – DREAM. 

Щоб взяти участь в опитуванні заповніть анкету за посиланням відповідно до своєї категорії до 14 липня 2023 року включно:

Результати дослідження будуть враховані в розробці моделей механізмів прозорої та демократичної участі громадського суспільства до процесу управління відбудовою та технічного завдання модуля залучення. 

Детальніше про проєкт: https://cid.center/announcement-of-the-reconstruction-project/ 

Це опитування проводиться Центром розвитку інновацій спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, коаліцією RISE Ukraine в межах проєкту «Прозора та демократична відбудова» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(О3434)3-52-40
Ясінський Юрій Петрович
Староста с. Татарів:
Ясінський Юрій Петрович
+38(О3434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар ради:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(О3434)3-52-30
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(О3434)3-52-30