Традиційно, Божу Матір ще з часів козацтва вважають заступницею нашої армії. Тому сьогодні ми відзначаємо водночас декілька знаменних дат: День захисників та захисниць, День українського козацтва та День створення Української повстанської армії. Перше жовтня, за новим календарем, стало символом зв’язку між поколінням українців, що боролися за незалежність і свободу нашої землі.

На жаль, нині наші Захисники воюють із тим самим ворогом, з яким вела боротьбу УПА. Впевнений, що всі слова пошани воїнам сьогодні особисто ще промовлятимуть на урочистостях з нагоди вищеперерахованих свят.

Втім, хочу сказати від себе та від всієї громади тим, хто зараз від нас далеко – дякую! Дякую Вам, хлопці та дівчата, що захищаєте нас всіх від ворожого наступу, від жахіття окупації та неволі. Знайте: про Вас думають, пам’ятають і моляться кожного дня під куполами рідних гуцульських церков. Нехай Богородиця оберігає Вас під своїм омофором!

Хочу віддати належну шану загиблим Героям – людям, що загинули від ворожої кулі й не змогли повернутися до рідних домівок. Низький уклін їм та сил їх рідним.

Я щиро вітаю всіх, у кому живе дух наших славних попередників – воїнів УПА, бажаю здоров’я і терпіння у ці важкі часи.

Нехай горить свіча пам’яті про всіх Героїв сьогодення і минулого!

Слава Україні та її Захисникам!

Ворохтянський селищний голова Олег Дзем’юк

Фото: libkos