[Poniżej polskie tłumaczenie]

Саме Польща на початку повномасштабного вторгнення стала прихистком для більшості українців. І коли сім’ї з маленькими дітьми у розпачі та страху втікали з країни, саме поляки проявили неабияку чуйність та розуміння. І продовжують це робити зараз: фінансово та зброєю допомагають Україні, сприяють євроінтеграції та вступу нашої держави до НАТО.

Тож цього знакового дня від імені Ворохтянської громади та особисто від себе щиро вітаю польський народ зі 105 річницею незалежності.

Окрім того, передаємо вітання та високо цінуємо нашу співпрацю з польською гміною (громада) Госьцино Західнопоморського воєводства. Нехай ваша держава завжди буде вільною, квітучою та щоб у вас ніколи не було війни.

Niech żyje wolna Polska! Хай живе вільна Україна!

З найщирішими побажаннями

голова Ворохтянської територіальної громади

Олег Дзем’юк

**********************************************

Dzisiaj Rzeczpospolita Polska obchodzi Święto Niepodległości.

Na początku pełnoskalowej inwazji właśnie Polska stała się schronieniem dla większości Ukraińców. A kiedy rodziny z małymi dziećmi uciekały z kraju w rozpaczy i strachu, to właśnie Polacy wykazali się wielką wrażliwością i wyrozumiałością. I robią to nadal: pomagają Ukrainie finansowo i bronią, sprzyjają eurointegracji i przystąpieniu naszego kraju do NATO.

Dlatego też w tym ważnym dniu w imieniu Hromady Worochty i osobiście składam Polakom serdeczne gratulacje z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości.

Oprócz tego życzymy wszystkiego najlepszego i bardzo doceniamy współpracę z polską gminą Gościno w województwie zachodniopomorskim. Niech wasze państwo będzie zawsze wolne, kwitnące i niech nigdy nie będzie wojny.

Niech żyje wolna Polska! Niech żyje wolna Ukraina!

Z najszczerszymi życzeniami

przewodniczący Worochtyańskiej Wspólnoty Terytorialnej

Oleg Dziemyuk

Фото: у лютому 2023 року делегація з Польщі відвідала нашу громаду.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(О3434)3-52-40
Ясінський Юрій Петрович
Староста с. Татарів:
Ясінський Юрій Петрович
+38(О3434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар ради:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(О3434)3-52-30
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(О3434)3-52-30