Солдат Томащук Андрій Васильович, позивний Паровоз, кулеметник 3 стрілецького відділення, 3 стрілецького взводу, 2 стрілецької роти в/ч А7296. Загинув 14 травня 2023 р. внаслідок штурмових дій ворога на бойовій позиції в місті Бахмут, Донецька область.

Йому назавжди 32.

Народився Герой 15 березня 1991 р. у смт. Ворохта. Навчався у Ворохтянській ЗОШ, був старанним учнем. Здобув освіту в львівському Національному лісотехнічному університеті України з дипломом магістр лісового господарства. З 2015 року працював у Говерлянському природоохоронному науково-дослідному відділенні Карпатського НПП, спочатку лісником, а опісля майстром з охорони природи.

У жовтні 2015 р. одружився на дружині Марії. Прожили у щасливому шлюбі 7 з половиною роки.

Був патріотично налаштований з ранніх років. Добре знав історію нашої України. Любив активні види спорту, природу і як у свій вільний час, так і по роботі ходив в гори.

Протягом останніх декількох років мав традицію – на свій день народження виходити на Говерлу зустрічати світанок.

25 лютого 2022 року разом з друзями, а опісля побратимами, добровільно поїхали захищати Україну від ворога. З перших днів воював у 207 батальйоні ТРО Києва, пройшов бої на Київщині в Ірпені. З липня 2022 р. був зарахований в 130 батальйон ТРО міста Києва, у складі якого пройшов бої на харківському, луганському і донецькому напрямку. У місті Бахмут отримав поранення, несумісні з життям.

Похований в смт. Ворохта, Надвірнянського р-н, Івано-Франківської обл.

У Героя залишилась дружина Марічка, мама Марія, рідний брат Назар з дружиною Олександрою та дітьми.

Текст: Марія Томащук