Восьме демократичне скликання

від 14.09.2023 року                смт Ворохта                №295-31/2023

Про демонтаж самовільно

встановлених шлагбаумів

Відповідно до статтей 26, 30, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільний транспорт»,  Закону України «Про благоустрій населених пунктів» зважаючи на те, що шлагбаум є технічним засобом регулювання дорожнього руху та вважається елементом благоустрою, встановлення (монтаж) якого потребує одночасного погодження з боку територіального органу Національної поліції та дозволу на встановлення об`єктів благоустрою, який видається виконавчим органом селищної ради.

Самовільне встановлення шлагбаумів або будь-яких інших обмежень для руху транспорту на дорогах загального користування чи комунальних дорогах є неправомірним.

Оскільки Карпатським Національним Природнім Парком самовільно встановлено шлагбауми на комунальних дорогах в смт Ворохта вул. Говерлянська та с. Татарів вул. Женецька, які обмежують вільний рух транспортних засобів комунальними дорогами, чим порушують права як жителів так і гостей громади, селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Відділу архітектури, містобудування та земельних відносин Ворохтянської селищної ради повідомити власника (КНПП) самовільно встановлених шлагбаумів на комунальних дорогах: вул. Говерлянська (10-й км), та вул. Женецька в с. Татарів про необхідність демонтажу самовільно встановлених шлагбаумів за власні кошти в двотижневий строк від публікації даного рішення на сайті Ворохтянської селищної ради.
  2. У випадку невиконання п.1. цього рішення КП «Селищне комунальне підприємство» в 30-ти денний термін з дня прийняття даного рішення провести демонтаж шлагбаумів, які встановлені без дозвільних документів та залишити на збереження на території КП «Селищне комунальне підприємство».
  3. У випадку передбаченому п.2. цього рішення КП «Селищне комунальне підприємство» повернути демонтовані шлагбауми лише після повного відшкодування витрат понесених у зв’язку з її демонтажем та зберіганням.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію архітектури, містобудування та земельних відносин.

Секретар ради                                                         Ярослав БІЛОУС