З початку повномасштабної агресії Російської Федерації проти України Офіс Генерального прокурора щоденно докладає зусиль для притягнення до відповідальності керівництва та військовослужбовців держави-агресора, винних у скоєнні міжнародних злочинів, а також уживає заходи щодо відновлення справедливості та припинення подальших порушень міжнародного гуманітарного права.

З метою належної фіксації та документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, вчинених російською армією в Україні, Офісом Генерального прокурора створено ресурс warcrimes.gov.ua – головну державну платформу для збору доказів.

На відповідному вебсайті кожен, використовуючи покрокову інструкцію, може швидко за чітким і зрозумілим алгоритмом подати інформацію з фото- і відеодоказами про злочини, свідком чи потерпілим від яких стала особа. Система гарантує повний захист персональних даних.

За менш, ніж місяць функціонування платформи громадяни вже подали майже 5 тисяч матеріалів, що підтверджують факти скоєння Російською Федерацією міжнародних злочинів. Прокурори щодня працюють над тим, щоб оформити докази відповідно до міжнародних стандартів. У майбутньому зібрана інформація буде використана Офісом Генерального прокурора для підтримання обвинувачення у Міжнародному кримінальному суді, українських судах і спеціальному міжнародному трибуналі після його створення. Окрім цього, акумульовані матеріали надаватимуться Міністерству закордонних справ України з метою скерування у Міжнародний суд ООН і Міністерству юстиції України для представлення позиції в Європейському суді з прав людини.

Отже, міжнародний стандарт збору доказів, конфіденційність, захищеність заявників – це ключові характеристики та принцип функціонування платформи warcrimes.gov.ua

Для повного та всебічного документування воєнних злочинів держави-агресора Офіс Генерального прокурора потребує максимального залучення потенційних свідків і потерплих. Багато з них були змушені переселитися із зони активних бойових дій на захід України та могли б допомогти у фіксації кримінальних правопорушень.

Контактна особа – Белей Елеонора Володимирівнма, начальник управління стратегічного планування Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора (моб. тел. +380958444320).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(О3434)3-52-40
Ясінський Юрій Петрович
Староста с. Татарів:
Ясінський Юрій Петрович
+38(О3434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар ради:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(О3434)3-52-30
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(О3434)3-52-30