Вода в Україні є цінним і найбільш дефіцитним ресур­сом. Вона є незамінним природним ресурсом, що відіграє надзвичайно важливу роль у навколишньому середовищі: вода бере участь в усіх процесах життєдіяльності, забезпечуючи умови існування для живих організмів, для сприятливого функціонування усіх природних компонентів (лісів, ґрунту, рослинного й тваринного світу). 

Основні проблеми щодо раціонального використання та охорони водних ресурсів України: забруднення водних об’єктів шкідливими викидами та недостатньо очищеними промисловими і господарсько-побутовими стічними водами; інтенсивне старіння основних фондів водозабезпечуючого та водоохоронного призначення, низька продуктивність очисних споруд; недостатня самовідновлювана та самоочисна здатності водних систем; незбалансована за водним фактором система господарювання, що характеризується високими обсягами залучення водних ресурсів у виробничу сферу та високою водомісткістю продукції.          

Раціональне використання і належна охорона водних ресурсів важлива народногосподарська проблема, яку можна вирішити шляхом:

1. Використання якомога менше хімічних засобів у побуті.

Миючі засоби для прання та інша побутова хімія – все це чистить нашу оселю, але забруднює довкілля. Від надмірної кількості фосфатів, які містяться майже в усіх миючих засобах, щороку дедалі більше страждають річки нашого регіону – а це джерело питної води для мільйонів українців.
Коли фосфати потрапляють у річки, вони призводять до розмноження водоростей та цвітіння води. Зі збільшенням кількості водоростей зменшується рівень кисню у воді, що призводить до смерті риби та зараження води.

2. Правильної  утилізації відходів.

Ніколи не зливайте в каналізацію відходи, які не розкладаються. Коли ви користуєтеся токсичними речовинами, такими як фарби або аміак, прийміть заходи щодо їх правильної утилізації.

3. Не змивання сміття та ліків в каналізацію.

Ліки зроблені з речовин, які можуть виявитися шкідливими для навколишнього природного середовища. Якщо у вас є прострочені ліки, здайте їх в пункт прийому небезпечних відходів.

4. Економного ставлення до води.

Економія води дуже важлива для збереження водних ресурсів.
Ось деякі корисні звички, які допоможуть вам економити воду:

  • приймайте душ замість ванни;
  • вимикайте крани, коли не користуєтеся водою, наприклад, коли чистите зуби;
  • поливайте город до сходу сонця або після його заходу, щоб уникнути випаровування, що призводить до нераціонального використання води.

5. Намагання не використовувати пластик.

Більшість виробленого пластику не є біорозкладним, а тому накопичується в річках, озерах, морях. По можливості, використовуйте скляні контейнери або тканинні торбинки замість пластику.

6. Не використання пестицидів і гербіцидів.

Ті хімікати, які ви розпорошуєте в городі, потрапляють у ґрунт і просочуються у воду. Використовуйте натуральні засоби для боротьби з шкідниками і бур’янами.
Застосовуйте органічні методи рослинництва та безпечні способи боротьби зі шкідниками.

7. Запобігання ерозії ґрунту.

Коли ґрунт піддається ерозії і руйнується, потрапляючи у річки і озера, хімічні речовини у ґрунті розчиняються у воді.
Щоб запобігти ерозії ґрунту, висаджуйте більше дерев, кущів.

8. Поширення екологічних ідей.

Будьте активні в школі або на роботі. Наприклад, ви можете порекомендувати екологічно нешкідливі засоби з прибирання.
Допомагайте прибирати сміття навколо водойм.

Висновки та рекомендації

Отже, враховуючи важливість існування малих річок для належного функціонування всіх елементів довкілля та законодавчі обмеження щодо здійснення діяльності в межах басейнів малих рік доцільно об’єднувати зусилля органів влади та місцевого населення для пошуку спільних та дієвих рішень для управління та охорони малих річок, які є гарантією та індикаторами доброго стану довкілля.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(О3434)3-52-40
Ясінський Юрій Петрович
Староста с. Татарів:
Ясінський Юрій Петрович
+38(О3434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар ради:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(О3434)3-52-30
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(О3434)3-52-30