Сьогодні відбулася робоча зустріч представників Ворохтянської селищної ради та громадськості з фахівцями Карпатського національного природного парку (КНПП).

Модерував зустріч селищний голова Олег Дзем’юк. У президії також були: секретар ради Ярослав Білоус та представники Парку – заступник директора з наукової роботи КНПП Олександр Киселюк і провідний інженер відділу державної охорони природно-заповідного фонду Василь Бойко. На жаль, не зміг взяти участь директор КНПП Степан Гошовський.

Під час зустрічі обговорили чимало питань. Зокрема, що стосувалися накладки (та їх усунення), які виникли при внесенні відомостей в ДЗК про земельні ділянки КНПП, на земельні ділянки приватної власності (в т.ч. ділянки, що перебувають у користуванні громадян), а також порушення меж с. Татарів та смт Ворохта, визначених генеральними планами населених пунктів 2005 року. Вирішено, що 6 липня на черговій сесії Ворохтянської селищної ради буде розглянуто питання про створення робочої групи з числа депутатів, членів виконкому і представників громадськості. Вона буде напрацьовувати механізми вирішення земельних питань.

Торкнулися питання виписки та отримання дров і «ділової деревини» для населення. Олександр Киселюк зазначив, що сьогодні дрова можна придбати від 360 до 540 грн за кубометр для населення на франко-ліс. Для виписки необхідно звертатися до начальників найближчого ПОНДВ (лісничих).

Демонтаж шлагбаумів встановлених КНПП на комунальних дорогах. На території Ворохтянської громади встановлено 2 шлагбауми (на вул. Говерлянській та на вул. Женецькій). Це питання залишається відкритим, його буде винесено на обговорення робочої групи і, можливо, вирішуватиметься сесійно. Представник КНПП заявив, що вони готові це питання обговорювати та врегульовувати.

Питання безперешкодного проїзду через територію КНПП по дорогах згідно генеральних планів смт Ворохта та с. Татарів. За словами О. Киселюка, нещодавно на науково-технічній раді КНПП було створено робочу групу з представників територіальних громад, науковців, членів даної ради і представників Парку для того, щоб розробити дорожню карту, маршрути для проїзду, які б не заважали мешканцям і не завдавали шкоди Парку.

Питання використання полонин, а саме можливості випасання худоби на території, що належить КНПП. Представник Парку пояснив, що є ліміт: на 1 га землі може випасатися не більше двох голів великої рогатої худоби. Особа може звернутися із відповідною заявою на дозвіл випасання худоби до КНПП, далі рішенням науково-технічної ради це погоджується та укладається договір.

На зустрічі отець Василь Михайлюк також піднімав питання виділення земель для облаштування кладовища, а колишній селищний голова Петро Кермощук заявив, що готовий очолити та допомогти жителям громади позиватися до суду на КНПП.

На завершення, Олег Дзем’юк закликав мешканців громади звертатися до земельного відділу Ворохтянської селищної ради (перший поверх, другий кабінет) із своїми документами за допомогою у вирішенні земельних питань. Також селищний голова принагідно запросив на чергову сесію директора Парку Степана Гошовського та додав, що під час засідання формуватиметься робоча група та розглядатимуться питання, що стосуються продовження діалогу між селищною владою, КНПП та жителями громади.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(О3434)3-52-40
Ясінський Юрій Петрович
Староста с. Татарів:
Ясінський Юрій Петрович
+38(О3434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар ради:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(О3434)3-52-30
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(О3434)3-52-30