Міністерством у справах ветеранів України спільно з Координаційним центром з надання правничої допомоги підготовлено інформаційні матеріали щодо встановлення статусу учасника бойових дій особам, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року відповідно до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” або у складі добровольчих формувань у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до закону військовими формуваннями та правоохоронними органами брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів (далі – добровольці).

Зазначеним особам статус учасника бойових дій встановлюється відповідно до пункту 25 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон). Рішення про надання (відмову у наданні) статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворена Мінветеранів.

Водночас згідно із Законом України “Про безоплатну правничу допомогу” особи, які звертаються для отримання статусу відповідно до Закону, мають право на безоплатні правничі послуги щодо здійснення представництва їх інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складення документів процесуального характеру, з питань, що пов’язані з отриманням такого статусу.

Документ, що регулює надання статусу

Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 зі змінами (далі Порядок № 413).

Хто надає статус УБД

Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворена Мінветеранів (далі міжвідомча комісія Мінветеранів).

Як подавати документи

Через ЦНАП або поштою міжвідомчій комісії Мінветеранів.

Які документи потрібні

  1. Заява (додаток 8 до Порядку № 413) – бланк заяви у форматі docx;
  2. Фото 3х4 см, кольорове, матове;
  3. Якщо заяву подає ваш законний представник або уповноважена особа нотаріально завірений документ, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі вас представляти.
  4. Якщо ви (заявник) ВПО — довідка ВПО (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). Її видає структурний підрозділ соціального захисту за місцем тимчасового проживання
  5. Довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (додаток 6 Порядку № 413). Її видає командир (начальник) підрозділу, у взаємодії з якими ви самі або у складі добровольчого формування брали участь (далі — Довідка).

Якщо у вас відсутні документи для звернення до Мінветеранів для отримання статусу учасника бойових дій, звертайтеся до системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД)

Як отримати статус учасника бойових дій (УБД) добровольцям, які захищали країну
в перший місяць повномасштабного вторгнення у складі добровольчих
 та інших військових формувань

Як звернутися до системи надання БПД

0 800 213 103 – консультації та інформація про точки
доступу до БПД. Дзвінки безкоштовні.

Facebook / Instagram / Telegram – шукайте «бпд.укр» або напишіть у приватні повідомлення.
Відвідайте сайт legalaid.gov.ua → розділ «Клієнтам» → «Як отримати безоплатну правничу допомогу».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дзем'юк Олег Михайлович
Cелищний голова:
Дзем'юк Олег Михайлович
+38(О3434)3-52-40
Ясінський Юрій Петрович
Староста с. Татарів:
Ясінський Юрій Петрович
+38(О3434)3-52-40
Білоус Ярослав Михайлович
Секретар ради:
Білоус Ярослав Михайлович
+38(О3434)3-52-30
Галик Юрій Ярославович
Керуючий справами виконкому:
Галик Юрій Ярославович
+38(О3434)3-52-30