Позивний “Связіст”

Народився Юрій по вулиці Шевченка (урочище Шемшорів) селище Ворохта, Надвірнянского району. Навчався у Ворохтянській середній школі, більше освіти не здобував, оскільки їздив у різні країни по роботі. Між тим, відбув службу у Збройних сил України, з 2014 протягом півтора року захищав країну під час Антитерористичної операції.

На службу пішов мобілізований, призваний 4 березня 2022 р. Став навідником у військовій частині А4267 2-й мотопіхотний взвод, 1-е мотопіхотне відділення.

Спочатку був у Київській області, Бориспіль, потім у Сумській та пізніше Житомирських областях. Побував у гарячій точках Донецької області. Загинув під час артилерійського обстрілу у Бахмутському районі, населений пункт Берестове.

У цивільному шлюбі з дружиною проживав з 2019 року. За словами дружини Оксани, любив у зимовий час їздити на лижах і ніколи не втрачав такої нагоди. А літом подобалося трішки прогулятися на природі із собакою, коли знаходився час. Коли мав вільний час, допомагав батькам, рідним та друзям, старався усіх відвідати між поїздками.

На підставі подання Головнокомандувача Збройних Сил України 10 травня 2023 року Юрія було відзначено державною нагородою України – орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Дома на повернення захисника чекали син Макарій та дружина Оксана, батьки Микола та Алла, рідні сестри та брат, родина, яка його поважала та любила, сусіди і також друзі, які зі щирими емоціями переймалися долею Юрія.

«Ти завжди будеш у наших серцях. Тому що таких, як ти, немає!» – цитата люблячої дружини.

За інформацією дружин воїна – Оксани