Простак Олександр Миколайович народився 16 листопада 1977 року у селищі Ворохта, Івано-Франківська область. Виховувався у багатодітній родині. У 1984 році пішов у перший клас Ворохтянської середньої школи.

Дуже любив спорт: у шкільні роки займався стрибками із трампліна.

Після закінчення середньої школи поступив у Львівський державний інститут фізичної культури, який успішно закінчив у 1999 році. Спеціальність за дипломом – викладач фізичного виховання і спорту.

Після закінчення інституту був призваний на строкову військову службу в м. Умань, Черкаської області, де прослужив один рік. Керівництво військової частини пропонувало залишатись військовим та працювати за місцем проходження строкової служби. Але він вирішив повернутись додому та стати педагогом.

У 2001 році одружився та розпочав свою професійну діяльність у Ворохтянській загальноосвітній школі (зараз – Ворохтянський ліцей).

3 3 березня 2015 р. по 8 квітня 2016р. брав активну участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

В перший день повномасштабного вторгнення Росії пішов захищати Україну від загарбників. Був командиром відділення зенітних гармат.

Помер 18 липня 2022 року, був похований у рідному селищі Ворохта.

У захисника залишилися син, донька та дружина.

За інформацією дружини захисника – Марії