На основі показників виконання місцевих бюджетів за 2023 рік експерти провели оцінку окремих показників фінансової (бюджетної) діяльності 1438 територіальних громад України. Підсумки аналізу нещодавно опублікували на сайті Децентралізації.

Оцінювання проводилося за результатами звітних показників 2023 року у розрізі 11 показників, розрахованих на підставі даних про чисельність населення та показників виконання бюджету відповідної громади, а саме:

• Доходи загального фонду з розрахунку на 1 мешканця;
  • Видатки загального фонду з розрахунку на 1 мешканця;
  • Видатки на утримання апарату управління з розрахунку на 1 мешканця;
  • Капітальні видатки з розрахунку на 1 мешканця;
  • Рівень дотаційності бюджетів;
  • Співвідношення видатків на утримання апарату управління із фінансовими ресурсами громади;
  • Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету громади;
  • Питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків;
  • Видатки на культуру та фізичну культуру і спорт з розрахунку 1 мешканця;
  • Питома вага трансфертів у дохідній частині бюджету;
  • Питома вага місцевих податків і зборів у дохідній частині загального фонду бюджету.

Було декілька можливих оцінок: високий, оптимальний, задовільний, низький та критичний.

У підсумку, Ворохтянська ТГ одна з 15 громад Прикарпаття, які мають високий рівень фінансової спроможності. Зауважимо, що тільки 495 громад України, з 1438 оцінюваних, мають високі показники.

Цей аналіз ще один доказ того, що рухаємося у правильному напрямку – до розвитку.

Детальніше про результати аналізу – у статті ГО «Портал «Децентралізація» за посиланням: http://surl.li/sklcb

Світлина: сайт decentralization.ua