На Франківщині, із 15 лютого, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області, у всіх рибогосподарських водних об’єктах встановлюється заборона на вилов щуки на період нересту. Обмеження діятимуть до 31 березня.

Зазначаємо, що категорично заборонено усі види рибальства та добування водних біоресурсів.

Заборона обумовлена фізіологічними особливостями цього виду риб. Адже щука — одна з небагатьох риб, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C. А це нижча температура порівняно із більшістю інших видів.

За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків, повідомили у відомстві. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки — 3468 грн.

Світлина: Pexels (ілюстративне)