Український етап найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів нерухомої культурної спадщини для Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки» триватиме з 1 по 30 жовтня.
Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.
Мета конкурсу, який цього року пройде втринадцяте, зібрати під вільною ліцензією фото українських пам’яток — культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель тощо.
Упродовж місяця фотографи і фотолюбителі різних країн завантажують свої фотографії у Вікісховище. До першого грудня в кожній країні відбирають найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.
Журі конкурсу визначить 10 найкращих фото пам’яток із усіх поданих, що будуть представляти Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі «Вікі любить пам’ятки». Тут змагатимуться понад 50 країн світу.
Відтак, для участі потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, знайти пам’ятку в конкурсних списках, після чого завантажити фото чи відео пам’ятки прямо з переліку, слідуючи за кроками Завантажувача.
Закликаємо фотографувати і подавати на конкурс пам’ятки, що знаходяться на території Ворохтянської громади:
- Церква Різдва Пресвятої Богородиці
- Залізничні кам’яні мости (віадуки)
- Пам’ятник Т. Шевченку (А. Мацієвський)
- Церква Святого Великомученика Димитрія Солунського та дзвіниця
- Залізничний вокзал у Татарові.
Повий список пам’яток Ворохтянської громади за посиланням.
Цього року у конкурсі рекордна кількість спеціальних номінацій — дев’ять.
Уперше представлено спеціальну номінацію «Польська спадщина». Також будуть спецномінації «Німецька спадщина», «Єврейська спадщина» (також включає караїмські пам’ятки), «Відео», «Фотоплівка», «Елементи екстер’єру», «Інтер’єри» та відзнака «Визначні місця Харкова».
Для документування злочинів росії щодо знищення культурної спадщини України цьогоріч вдруге відбудеться спецномінація «Війна руйнує пам’ятки».
«За роки існування конкурсу з 2012 року ми вже отримали понад 366 тисяч світлин більш ніж 40 тисяч пам’яток України. Однак залишаються неохопленими ще 61% пам’яток. Зараз, в умовах повномасштабного вторгнення росії, інтенсивних обстрілів і бойових дій уся українська культурна спадщина — під загрозою знищення. Тож запрошуємо людей, які подорожують Україною чи мають архівні фото пам’яток своїх міст чи сіл, подавати їх на конкурс, щоб зберегти їхні зображення у Вікіпедії та розповісти про них світові», — прокоментувала членкиня оргкомітету «Вікі любить пам’ятки», прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна» Ольга Мілянович.
У зв’язку з воєнним станом, для безпеки учасників та учасниць, а також національної безпеки, подавати можна лише фото, зроблені до 30 червня 2024 року включно. Винятком є спецномінація «Інтер’єри» — фото всередині пам’яток можуть бути зроблені будь-коли без обмежень за часом створення.
Контакти для додаткової інформації: wlm@wikimedia.org.ua