Павло Лі — український актор театру, кіно та дубляжу, співак. З початком повномасштабного вторгнення РФ він пішов захищати Україну в лавах ТРО. Шостого березня 2022 року він загинув під обстрілами в Ірпені.
Павло народився в Євпаторії, в родині музиканта Романа Лі та спортсменки Марії Лі. Його хотіли назвати Робертом, але було свято Петра і Павла, тому хлопця нарекли Павлом.
З дитинства Павло цікавився театром, грав у виставах. Після окупації Криму в 2014 році разом із мамою переїхав в Ірпінь під Києвом. Саме тут після навчання і почав акторську кар’єру: кіно, реклама, десятки ролей дубляжу. А ще Павло співав та писав музику, був у трупі академічного камерного театру «Колесо». Впізнавати як актора Павла почали після ролі Дена в першому українському трилері «Штольня» Любомира Левицького.
А ще воїн займався дубляжем. Озвучував багатьох персонажів відомих в українському прокаті картин. Його голос можна почути в анімаційному серіалі «Південний парк», фільмах «Хоббіт», «Кінгсмен», «Тенет», «Народження зірки», «Воно», «Дюнкерк» та інших.
Павло любив творчий процес, часто пробував нові ролі, наприклад, ведучого чи блогера. В акторстві був різноплановим. Він, зокрема, зіграв героїчного луганського прикордонника у військовій драмі «Мирний-21» Ахтема Сеітаблаєва про події літа 2014 року.
«Навколо Паші завжди збиралося велике коло людей. Він умів знайти підхід до кожного, і є багато людей, які могли б сказати, що Паша — його рідна душа, — розповідає про коханого хореографка Еллона Біргер. — Він кожного вмів відчувати. Кожного по-різному і по-своєму».
У перші ж дні повномасштабної війни Павло Лі прийшов у Ірпінську міську раду і приєднався до лав волонтерів. Вони приймали дзвінки, реагували на критичні ситуації, розвозили гуманітарну допомогу літнім людям, координували питання евакуації. Допомагали багатодітним сім’ям і хворим, які залишилися в місті й не могли про себе подбати.
4 березня, за два дні до загибелі, Павло опублікував такий допис: «За останні 48 годин є можливість сісти та світлину кинути про те, як нас бомблять, а ми посміхаємося, тому що впораємось, і все буде Україна. Ми працюємо!».
5 березня в Ірпінь зайшли російські війська. А з ними розпочалися масовані обстріли, відключення електрики. Через небезпеку всі мусили припинити волонтерити, мали евакуюватися. Наступного дня волонтери Павло Лі, Ірина Мигитко і Тарас Мельник вирішили з’їздити до своїх домівок по документи. Тоді ніхто не знав, що ту частину міста, куди вони вирушили, вже було окуповано.
Тарас розповідав, що спочатку вони заїхали додому до Павла, а потім рушили до Ірини. По дорозі їх зустріли літні чоловік і жінка з дівчинкою. Вони попросили довезти їх до Романівського мосту на виїзді з Ірпеня. Волонтери виконали прохання, після чого повернулися на свій маршрут. Невдовзі російські військові обстріляли їхній автомобіль зі стрілецької зброї. Машина врізалася в дерево, Ірину і Тараса було поранено, Павло загинув на місці. Йому було 33.
Актора поховали у Ворохті на Івано-Франківщині, звідки родом його матір.
Указом президента від 6 червня 2022 року Павла Лі за поданням Національної спілки журналістів України було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Нагороду матері загиблого вручив особисто Володимир Зеленський.
За інформацією з сайту «Стріткод»