Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

На Надвірнянщині протікають  2 великі річки – Прут та Бистриця Надвірнянська. В районі є ставки, озера, функціонують приватні водойми, басейни, на яких відпочивають діти та дорослі.

Щоб відпочинок біля води не обернувся на лихо, необхідно дотримуватись елементарних правил.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати.
Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, впевнено, у випадку необхідності, може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Але навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним і дотримуватись правил поведінки на воді.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

– правильний вибір та обладнання місць купання;
– навчання дорослих і дітей плаванню;
– суворе дотримання правил поведінки під час купання  й катання на плавзасобах;

– постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:

– відпочинок на воді (купання, катання на човнах чи інших плавзасобах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
– безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби
– Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, температурі води – не нижчою за +18°С, повітря – не нижчою за +24°С;
– перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря
– після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;
– заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;
– у воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.