Згідно з проведеним епідеміологічним аналізом інфекційної захворюваності серед населення Івано-Франківської області та Надвірнянського району за 5 місяців нинішнього року відмічається ріст захворюваності на гострі кишкові інфекції у порівнянні з аналогічним періодом минулого року в 3,8 рази.

На 10 відсотків збільшилася захворюваність на туберкульоз органів дихання серед нашого населення. Випадки вище вказаних хвороб, в нашому районі, реєструвалися як у дітей, так і в дорослих.

Серед причин виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань важливе місце посідає неналежна організація та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій,виробництв та організацій діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 559 та наказом МОЗ України від 23.07.2002 р. № 280 (зі змінами,внесеними наказами МОЗ України від 21.02.2013 р. № 150, від 28.07.2014р. № 527, від 11.11.2020р. № 2591).

Ситуація ускладнилася під час карантину у зв’язку з Covid-19, коли було тимчасово дозволено залучення до роботи осіб без проходження медичних оглядів.

Керівники підприємств продовольчої торгівлі, ринків, закладів громадського харчування, харчової та переробної промисловості, об’єктів побутового обслуговування, готелів, спортивно-оздоровчих комплексів,закладів культури та інших не приділяють належної уваги цьому питанню, що є порушенням вимог діючого законодавства і може призвести до виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань серед населення району.

Дещо кращою ситуація є в закладах освіти про те – це недостатньо для безпечного проведення освітнього процесу у вище вказаних закладах. В зв’язку з цим повідомляю про відновлення вибіркового соціально-гігієнічного моніторингу організації та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення.

Ще раз нагадую, що відповідальність за організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допущення їх до роботи без наявності необхідного медичного висновку несуть власники підприємств, установ, організацій та уповноважені ними органи.